Offers “Groupe Renault”

15 days agoGroupe Renault

(Internship) Transversal financial activities (F/M)

  • ROMANIA

Job description

Company

AUTOMOBILE DACIA SA

Job Description

Locatie: Mioveni sau Bucuresti

Durata internshipului : 6 luni

Iți dorești să îți pui în valoare abilitățile și să te implici într-o experiență financiară captivantă și diversificată? Internshipul pe activitățile transverse financiar este locul potrivit pentru tine!

  Descrierea postului :

In cadrul internshipului vei descoperi activitati interesante din domeniul financiar ce leaga in mod transvers meseriile din cadrul Grupului Renault. Avem multe activitati care ti se vor parea, cu siguranta, interesante, iti vor deschide oportunitati si te vor ajuta sa ai o viziune de ansamblu asupra lumii financiare.

Vei avea oportunitatea să explorezi acest domeniu într-un mod unic, lucrând într-un mediu dinamic și provocator. Te vei implica în proiecte care acoperă o gamă largă de aspecte financiare, asa cum sunt descrise mai jos.

Nu doar când vei avea oportunitatea de a dezvolta profesional ci vei face parte și dintr-o echipă remarcabilă care îți va fi alături în fiecare pas al călătoriei tale. Echipa noastră este formată din profesioniști pasionați și experimentați, cu o gamă diversificată de expertize în domeniul financiar.

Vei invata despre:

·  Control intern, despre cum se decide si valideaza o autorizatie de cheltuiala, documentare de buget cat si urmarirea acestora cu ajutorul rapoartelor lunare.
·  Controlul notele de cheltuieli cat si gestionarea cadurilor corporate & American Express
·  Indicatori economici, mod de incarcare, rapoarte, calcule cat si administrarea aplicatiilor respective
·  Vei putea deasemenea sa vezi cum sunt create, alimentate site-urile importante din cadrul lumii financiare si multe altele.

  Profil candidat :

·  Limba franceza- nivel mediu - cerinta obligatorie
·  Limba Engleza - nivel mediu/incepator
·  MS Office - Powerpoint, Excel - nivel mediu
·  Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa
·  Lucru in transvers
·  Deschis, sa doresti sa devii autonom
·  Capacitate de sinteza, gandire analitica, anticipare
·  Sa ne inveti, la randul tau, lucruri pe care noi inca nu le stim.

Daca ti-am starnit interesul stii ce ai de facut….alătură-te echipei noastre și fii parte dintr-o experiență care îți va deschide noi orizonturi în lumea financiară!

Toate candidaturile vor fi luate în considerare indiferent de naționalitate, gen, dizabilitate, vârstă, rasă, culoare, religie, stare de graviditate, identitate de gen sau orientare sexuală.

Job Family

Finance & Control

Contract Duration

6 months

Renault Group is committed to creating an inclusive working environment and the conditions for each of us to bring their passion, perform to the full and grow, whilst being themselves.
We find strength in our diversity and we are engaged to ensure equal employment opportunities regardless of race, colour, ancestry, religion, gender, national origin, sexual orientation, age, citizenship, marital status, disability, gender identity, etc. If you have a disability or special need requiring layout of the workstation or work schedule, please let us know by completing this form.

In order to follow in real time the evolution of your applications and to stay in touch with us, we invite you to create a candidate account. This will take you no more than a minute and will also make it easier for you to apply in the future.

By submitting your CV or application, you authorise Renault Group to use and store information about you for the purposes of following up your application or future employment. This information will only be used by Renault Group companies as described in the Group privacy policy .

Make every future a success.
  • Job directory
  • Business directory